nonsens
@import url(http://www.google.pl/cse/api/branding.css);
Twoja wyszukiwarka
Nasza Czeladź

Utwórz swoją wizytówkę
Blog > Komentarze do wpisu

(...) Podczas mszy w intencji zmarłej ok. 2 tys. wiernych szczelnie wypełniło kościół, inni stali wokół niego. Proboszcz siemianowickiej parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła, ks. Eugeniusz Kurpas, homilię poświęcił chrześcijańskiemu rozumieniu śmierci, ale także temu, jak żyć, aby być spokojnym w jej obliczu.

- Co trzeba uczynić, by być spokojnym w momencie śmierci? Przede wszystkim nie żyć dla samego siebie - bo najważniejsza w życiu jest miłość, miłość Pana Boga i miłość ludzi - zaznaczył ks. Kurpas.- W bliźnich kocha się lub lekceważy samego pana Boga - dodał, przestrzegając, że ci, którzy - jak mówił - "tkwią w piekle za życia", powinni wrócić do Boga i służyć bliźnim.

Na zakończenie mszy w kościele zaśpiewał lider legendarnej grupy SBB, Józef Skrzek. Kondukt przeszedł na pobliski cmentarz parafialny przy dźwiękach górniczej orkiestry. Tam czekały już setki ludzi, chcących pożegnać Blidę.

Po złożeniu trumny w ziemi, Wojciech Olejniczak przypomniał karierę polityczną i pracę Blidy na rzecz Śląska i kraju (...)

http://abw.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?312659

poniedziałek, 30 kwietnia 2007, kultur

Polecane wpisy