nonsens
@import url(http://www.google.pl/cse/api/branding.css);
Twoja wyszukiwarka
Nasza Czeladź

Utwórz swoją wizytówkę
Blog > Komentarze do wpisu
Robią za Ormian w Polsce na fejsbuku, a nie piszą o zagładzie Ormian dokonanej przez żydomasoński ruch Atatürka
magazyn europejski

Die Tötung/ aktywne zamordowanie 1,5 mln ludzi Stern nazywa: Tod / pasywna śmierć
Robią za Ormian w Polsce na fejsbuku, a nie piszą o zagładzie Ormian dokonanej przez żydomasoński ruch Atatürka https://de.pinterest.com/pin/452752568766159181/

magazyn europejski
magazyn europejski • Das bist du!
Wczoraj o 13:17 ·
Toruń: Toruński naukowiec Tomasz Marciniak nie żyje
Doktor Tomasz Marciniak był socjologiem i miłośnikiem kultury ormiańskiej, barwną osobowością o szerokich zainteresowaniach. Pracował m.in. jako ekspert Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w dziedzinie rewitalizacji mniejszych ośrodków.
pomorska.pl|Od: http://www.pomorska.pl

"...Już przed dwoma laty podczas audiencji dla patriarchy ormiańsko-katolickiego Franciszek nazwał rzeź Ormian pierwszym ludobójstwem XX wieku - przypomina ks. Goerges Ruyssen SI, z Papieskiego Instytutu Wschodniego, który jako historyk zajmuje się stosunkiem Stolicy Apostolskiej do rzezi Ormian.

 Jego zdaniem użycie tej samej terminologii podczas papieskiej Mszy byłoby ważnym krokiem naprzód. Ks. Ruyssen przypomina, że w czasie ludobójstwa Benedykt XV był jedyną głową państwa, która wstawiała się u sułtana za Ormianami. Ten sam Papież w 1918 r. zabiegał też u amerykańskiego prezydenta Wilsona o uznanie niepodległości nie tylko Polski, ale również Armenii
kb/ rv, avvenire, zenit
http://pl.radiovaticana.va/news/2015/04/10/ormianie_zje%C5%BCd%C5%BCaj%C4%85_do_rzymu/1135864
Papst über das Massaker von 1915: Verfolgung der Armenier war 'erster Völkermord'
Papst Franziskus hat den Tod von möglicherweise bis zu 1,5 Millionen Armeniern vor 100 Jahren als 'ersten Völkermord im 20. Jahrhundert' bezeichnet.
https://plus.google.com/u/0/116748846165184263175/posts/dKywFRqgbvc

Stefan Kosiewski
284 obserwatorów|332 808 wyświetleń

Kręgi rozszerzone  -  15:24

Virmeny Вірмени Ormianie / Ուկրաինահայեր և Լեհահայեր
Polubiono stronę · 3 kwietnia
 

ПЕРЕЖИВ ГЕНОЦИД – ЭКСКЛЮЗИВНАЯ ИСТОРИЯ СПАСЕНИЯ В ГОДЫ ХОЛОКОСТА. ՎԵՐԱՊՐԵԼՈՎ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅՈՒՆԸ. ՓՐԿՈՒԹՅԱՆ ԲԱՑԱՌԻԿ ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆ ՀՈԼՈՔՈՍՏԻ ՏԱՐԻՆԵՐԻՆ
Brak dostępnego tłumaczenia

„...Ludzkość w ubiegłym wieku przeżyła trzy wielkie niesłychane tragedie: pierwsza, uznawana powszechnie za «pierwsze ludobójstwo XX stulecia» (Jan Paweł II i Karekin II, Deklaracja wspólna, Eczmiadzyn, 27 września 2001 roku). Była ona wymierzona w wasz naród ormiański - pierwszy naród chrześcijański - wraz z Syryjczykami - wyznania katolickiego i prawosławnego, Asyryjczykami, Chaldejczykami i Grekami. Zostali zabici biskupi, kapłani, zakonnicy, kobiety, mężczyźni, osoby starsze, a nawet dzieci i bezbronni chorzy – mówił Papież. - Pozostałe dwie tragedie, to te popełnione przez nazizm i stalinizm. Zaś w czasach mniej odległych masowe eksterminacje, takie jak w Kambodży, Rwandzie, Burundi i w Bośni. Wygląda na to, że ludzkość nie jest w stanie zatrzymać przelewu niewinnej krwi”.

Ojciec Święty wskazał, że entuzjazm jaki zrodził się pod koniec II wojny światowej wydaje się coraz bardziej zanikać. „Wydaje się, że rodzina ludzka nie chce się uczyć na własnych błędach spowodowanych przez prawo terroru – mówił Franciszek. - W ten sposób także dzisiaj są ci, którzy próbują wyeliminować ludzi sobie podobnych, przy pomocy innych oraz przy współwinnym milczeniu innych, którzy się tylko przyglądają. Jeszcze się nie nauczyliśmy, że „wojna jest szaleństwem, bezużyteczną rzezią” (por. Homilia w Redipuglia, 13 września 2014)”.

Mówiąc o dramacie narodu ormiańskiego Franciszek wskazał, że ukrywanie zła lub negowanie go staje się przyzwoleniem na to, by rany przeszłości wciąż krwawiły i nie zostały uzdrowione.

„Drodzy wierni obrządku ormiańskiego, dziś wspominamy z sercem przeszytym cierpieniem, ale pełnym nadziei w Zmartwychwstałym Panu setną rocznicę tego tragicznego wydarzenia, tej bezprecedensowej i szalonej eksterminacji jakiej okrutnie doświadczyli wasi przodkowie – mówił Ojciec Święty. - Trzeba o nich pamiętać, wręcz jest to obowiązkiem, ponieważ tam, gdzie nie istnieje pamięć, znaczy to, że zło sprawia, iż rana jest nadal otwarta. Ukrywanie lub negowanie zła jest jakby przyzwoleniem..." http://pl.radiovaticana.va/news/2015/04/12/franciszek_w_stulecie_masakry_ormian_mamy_obowi%C4%85zek_pami%C4%99ci/1136289

niedziela, 12 kwietnia 2015, kultur

Polecane wpisy