nonsens
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
Der Vertrag von 17.6.1991 zwischen der BRD und RP
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
Tagi
@import url(http://www.google.pl/cse/api/branding.css);
Twoja wyszukiwarka
Nasza Czeladź

Utwórz swoją wizytówkę
poniedziałek, 03 września 2012
artykuł przełamujący dworskie pisanie w Niemczech o Tusku
 
Stefan Kosiewski udostępnił(a) link.(...)Jakiej narodowości było każde z Pana czworga dziadków? Proszę podać pochodzenie etniczne, a nie jedynie to formalne wynikające z przynależności państwowej. Z dostępnych mi dokumentów wynika, iż wszystkie te osoby były narodowości żydowskiej, w tym Anna Liebke, matka Ewy Tusk z domu Dawidowska.

Jakiego wyznania były w.w osoby? Jakiego wyznania jest Pan? Tu może Pan odpowiedzieć ale nie musi, zaznaczam jednak, iż awizował się Pan w czasie ubiegania o urząd prezydenta, iż zawarł Pan ślub kościelny, nadto uważam, iż społeczeństwo RP ma prawo wiedzieć, jakiego wyznania jest premier Rzeczpospolitej. Nie jest wystarczy twierdzenie, iż jest się chrześcijaninem bowiem jak Panu wiadomo, kościół Ewangelicko- Augsburski, w szczególności ten reformowany na ziemiach polskich to skupiska konwertowanych Żydów. Vide zbiór archiwalny w WBC - Bracia Czescy

Czy Pana dziadkowie, zarówno ci ze strony matki Ewy Tusk z domu Dawidowska oraz Jozefa Tuska, podpisały tzw. Volkslistę i tym przyjęły od III Rzeszy niemiecką przynależność państwową ? Jeżeli tak, to z jaka datą? Ile osób, zarówno ze strony ojca i matki korzysta dziś z prawa do obywatelstwa nadanego na mocy konstytucji RFN, która takie osoby jak Pan traktuje jako Volksdeustchy. Zaznaczam, iż to pytanie jest jedynie formalności bowiem zarówno Tuskowie jak i Dawidowscy Volkslistę przyjęli

Czy ktokolwiek z w.w osób zmieniał na wniosek brzmienie nazwiska, w szczególności rodzina Dawidowskich i Lalowskich?

Czy może Pan wyrazić dla ogółu społeczeństwa RP zgodę na przeglądnie w zakresie w.w prawa zasobów Bundesarchiv w Berlinie oraz WASt (Wermacht Auskunftstele)? Czy taką zgodę może Pan wyrazić w zakresie przeglądania zasób metrykalnych oraz USC, datowanych po 1908 roku?

Jaki status miał w obozie koncentracyjnym Stuthoffu a następnie w Neuengame Jozef Tusk? Z jaką datą i za jakimi powodami został przeniesiony z pierwszego do drugiego obozu Pana dziadek? Czy dysponuje pan jakąkolwiek korespondencją z tych obozów potwierdzającą, iż Jozef Tusk był jednie i tylko więźniem.

W jakim trybie i w jakiej dacie każde z czworga dziadków przechodziło rehabilitacje w związku z odstąpieniem od narodowości Polskiej? Czy była to rehabilitacja, powiązana z podpisaniem deklaracji wierności, bo nie wszyscy mogli być polskiej przynależności państwowej lub narodowości polskiej, czy też było to nadania obywatelstwa Polskiego w drodze ustawy? Czy szczególnie w przypadku Jozefa Tuska albo Franciszka Dawidowskiego ówczesne władze wszczynały jakakolwiek procedura karna, np. z przynależność do Wehrmachtu lub inna działalność na rzecz okupanta hitlerowskiego.

Czy inne osoby z bliskiej rodziny, wujków, ciotek, podpisywały Volkslistę, zmieniały nazwiska na niemieckie? Na przykład Leon Lalowski! Takie samo pytanie dotyczy dziadków Pana małżonków.

Ilu osób narodowości żydowskiej lub pochodzenia żydowskiego znajduje się w kierowanym przez Pana rządzie oraz klubie parlamentarnym ?

Czy przy układaniu list wyborczych do Sejmu, Senatu, tworzeniu rządu, kierował się Pan kryterium etnicznym, to jest preferował Pan osoby pochodzenia żydowskiego, w tym w szczególności zaś tych, które mają prawo do obywatelstwa RFN lub Izraela?

Takie samo pytanie dotyczy członków PO lub osób rekomendowanych do samorządu? Szczególnie rzuca się na pierwszy plan przypadek Gdańska, Warszawy, Łodzi oraz Wrocławia.

Czy jest Pana znana wiedza, która mówi, ile osób z kierownictwa PO oraz innych liderów ma przodków, mających prawo do obywatelstwa RFN wynikającego z Volkslisty, lub dziadkowie albo rodzice czynnie współpracowali z okupantem hitlerowskim ?


W jakim czasie zostanie wprowadzony do porządku obrad Sejmu punkt związany ze zmianą ustawy Ordynacja Wyborcza do Sejmu, a mianowicie projekt zawierający opcją zmiany ordynacji wyborczej na mieszaną, tj. wprowadzenia prawa wyboru co najmniej polowy posłów w trybie większościowym?

Czy jest Pan osobiście za tym, aby osoby publiczne, szczególnie parlamentarzyści oraz członkowie rządu mieli obowiązek ujawniania swojej narodowości, wyznania, posiadanego obywatelstwa i prawa do obywatelstwa krajów trzecich, również daty uzyskania polskiej przynależności państwowej przez przodków lub nich samych ?

Kim się pan bardziej czuje - Niemcem, Żydem (osobą pochodzenia żydowskiego) czy też Polakiem?

Czy kiedykolwiek publicznie wypowiadał się pan w sposób noszący znamiona antypolonizmu?

Czy zamierza Pan spowodować zbadanie przez Trybunał Konstytucyjny zgodności z konstytucją RP zapisów Traktatu Lizbońskiego ?

Z jakich powodów nie zauważa Pan, iż Karta Polka jest niezgodna z Konstytucja RP? Vide opinie Sejmu i Senatu

Zbigniew Nowak

W ankiecie na temat polskości opublikowanej w miesięczniku „ZNAK” (Kraków) w nr 11-12 z 1987 roku str. 190, Donald Tusk tak mówi o sobie: „Jak wyzwolić się od tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od narodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to niemoralność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem”.
https://www.facebook.com/nasza.czeladz/posts/510538305626996żydomasoński wąż Ourobouro 20120903 Stefan Kosiewski: Fascynacja obłędem 69 Glossa 2+1


(download)

 
 • Stefan Kosiewski
  ‎@Barbara Barska - od Baru, miasta na Podolu utworzone nazwisko żydowskie, a żyd Jacek Traczyk orła i farby biało-czerwone od całej Polski przyjął, żeby zwalczać Polaków na żydowskim fejsbuku - a Prawda jest taka, że uczciwy żyd nie będzie ...
 •  
  uczciwy żyd nie będzie chronił bandyty Morela ze Swiętochłowic, ani nie zapomni, że osobisty lekarz Hitlera też był żyd i miał to samo nazwisko Morell utworzone od rośliny, moreli;  niedaleko pada jabłko od jabłoni, mówi przysłowie, które jest mądrością Narodu Polskiego, a mówi o tym, że jaka matka, taka córka, jaki dziad Dawidowski, taki sam syn i wnuk o nazwisku żydowskim Tusk, bo nauka udowodniła w XX w. dziedziczenie bandyckich skłonności w łańcuchu DNA, o czym psychiatra Cesare Lombroso pisał już w XIX w. w dziele "Geniusz i obłąkanie"
   
  http://sowa.posterous.com/zydomasonski-waz-ourobouro-20120903-stefan-ko
  sobota, 28 lipca 2012
  Donald Tusk przyjął Nagrode nazwaną imieniem Ministra Wojny Pruskiej Rzeszy. Yes, we can!

  Jul 27  spreaker.com   Tusk Nagroda Rathenau Fo36 Zr28 Mp3

   

  ...Dla Angeli Merkel i Donalda Tuska ta sama historia okaże się wkrótce na krótką metę tak samo łaskawa jak dla Berlusconiego i Sarkozego; zastąpią ich nowi, wtajemniczeni zwolennicy wspierania prywatnych banków dofinansowaniami płynącymi jak w czasach Rathenau z jednej kieszeni do drugiej.

  Z państwowej, finansowanej przez miliony niemiłosiernie wyzyskiwanych podatników do prywatnej kieszeni bogatych ludzi, którzy posiedli na przeróżnych warsztatach umiejętność wymieniania się znakami i medalami, które nie wtajemniczonym obywatelom nic nie mówią.

  Do wiadomości niewtajemniczonych podaje się zatem, że Obama powiedział niechcący "polskie obozy śmierci", natomiast Minister Spraw Zagranicznych Sikorski nie został oficjalnie poinformowany przez Ambasadora Polski w Niemczech Marka Prawdę, że ten otrzymał drogą internetową zawiadomienie od prezesa pewnej organizacji polskiej we Frankfurcie nad Menem, że rząd Angeli Merkel sfinansował przed dwu laty wydanie w 800 tys. egzemplarzy przez Federalną Centralę Szkolenia Politycznego, a więc niemiecki urząd państwowy w Unii Europejskiej, druku zawierającego to samo obżydliwe, antypolskie pomówienie o rzekome istnienie "polskich obozów koncentracyjnych".

  Historia obejdzie się ze złoczyńcami tak samo łagodnie jak z Kiszczakiem, Jaruzelskim, Urbanem i Rakowskim, żeby tylko nie ważył się żaden mason przysyłać mi wyjaśnień podobnych do tych, które Obama przysłał dziś Komorowskiemu, bo ja tego nie będę czytał, gdyż nie mam na to czasu; chciałbym skończyć pisanie sztuki scenicznej HERODY, a poza tym w Niemczech... http://sowa.blog.quicksnake.pl/Stefan-Kosiewski/Donald-Tusk-przyj-Nagrode-nazwan-imieniem-Ministra-Wojny-Pruskiej-Rzeszy-Yes-we-can

  • Jud Gross, Wielkie Oczy FO54 ZR20  Jul 24 spreaker.com
   
  poniedziałek, 14 maja 2012
  Tusk rozmawiał z Kaszubami w żargonie jiwrid o Polskich Szkołach na Litwie.
  Orzel_Polski. do ~kAZIK: Wczoraj w radiu przypadkiem usłyszałem jak Tusk (nie)rozmawiał z Kaszubami na Litwie podczas ostatniej wizyty. Nie potrafił nawet z nimi zamienić jednego zdania. Więc nazywanie Kaszubem jest co najmniej niesmaczne. Do niczego ten człowiek się nie nadaje...
  Jestem ciekawy dlaczego nie poruszył tematu dyskryminacji Polaków na Litwie! Ostatnio pobili polskiego nastolatka tylko dlatego, że... mówił po polsku!!!

  Tylko podczas EURO jest szansa, żeby zademonstrować swój sprzeciw wobec rządu. Będzie wtedy dużo zagranicznych osobistości, więc nie będzie mógł za bardzo demonstrować swojej siły za pomocą ZOMO.
  Niech cały świat zobaczy, że w POlsce mamy "EŁRO" kosztem zwykłych ludzi!
   
  http://wiadomosci.onet.pl/forum/tusk-apeluje-by-nie-organizowac-demonstracji-w-cza,0,657661,85245081,czytaj.html

  http://sowa.quicksnake.org/Polacy-na-Litwie/Vorsitzende-des-Seimas-der-Republik-Litauen-Frau-Irena-DEGUTIEN

  poniedziałek, 21 listopada 2011
  Ktoś na godzinę i 20 minut przed expose premiera sprzedał na krótko
  Stefan Kosiewski  Ktoś na godzinę i 20 minut przed expose premiera sprzedał na krótko ( czyli pozyczył i sprzedał po to, aby potem odkupić taniej, oddać pożyczone akcje i zarobić na różnicy między transakcją sprzedaży a odkupu ) 4990 akcji po kursie 165,10
  sowa.quicksnake.pl
  Stefan Kosiewski: Ruch Palikota, ruch w jedynie słusznym kierunku; J.K. Bielecki | magazyn europejski
   ·
  sobota, 27 sierpnia 2011
  "The Economist": Rząd Tuska niszczy polską gospodarkę. Polityczna bierność, brak reform i na błahych sprawach.
  Stefan Kosiewski lubi link.  
  Star
  Reverbnation

  Andrzej Rosiewicz Pomnik Tuska
    Play · Queue · Download · Buy · More

  • "The Economist", prestiżowy brytyjski tygodnik: Rząd Tuska niszczy polską gospodarkę
   ‎"The Economist", prestiżowy brytyjski tygodnik: Rząd Tuska niszczy polską gospodarkę. Polityczna bierność, brak reform i koncentrowanie uwagi na błahych sprawach. To tylko niektóre z zarzutów, jakie pod adresem rządu Donalda Tuska (54 l.) formułuje słynny "The Economist". Prestiżowy brytyjski tygodn..

  Song Artwork

  Andrzej Rosiewicz Pomnik Tuska

  Andrzej Rosiewicz Pomnik Tuska

  by SOWA

  Play
  Queue
  Buy
  http://www.reverbnation.com/play_now/song_1322680
  sowa sowa
  Stefan Kosiewski udostępnił(a) link Jan Maria Rokita RATUJCIE MNIE w niemieckim samolocie 11.2.2009 by SOWA. ·

  sobota, 28 maja 2011
  FK Maribor, SLOVENIA: Tusk, gdy przyjedziemy na Euro, też zamkniesz stadiony? Wolność dla polskich kibiców!


  • Ewa Szakalicka
   kibice słoweńskiego klubu FK Maribor trzymają transparent z napisem po angielsku: "Tusk, gdy przyjedziemy na Euro, też zamkniesz stadiony? Wolność dla polskich kibiców!".
  poniedziałek, 03 stycznia 2011
  Premier Tusk utrudnia śledztwo w sprawie ustalenia winnych spowodowania katastrofy samolotowej i śmierci 96 ludzi

  Tusk steruje śledtwem w sprawie spowodowania katastrofy samolotowej nad Smoleńskiem i śmierci 96 ludzi.  Premier Tusk ingeruje w działalność niezależnej prokuratury w Polsce występując w obronie winnego winnych spowodowania katastrofy samolotowej w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 oraz śmierci 96 ludzi i narzucając sposób prowadzenia śledztwa.   Mataczenie przez Premera RP i rozmywanie odpowiedzialności za zbrodnię smoleńską bo tak klasyfikowane jest przestępstwo w sprawie w której na razie jako świadek a nie jako główny i jedyny żyjący podejrzany przesłuchany został Jarosław Kaczyński jest pospolitym utrudnianiem śledztwa i Donald Tusk winien być przesłuchany oraz pouczony w tej sprawie.    Przyczyną praktycznie każdej katastrofy lotniczej nie jest jeden wypadek czy jeden człowiek ale splot okoliczności  mówił Tusk.  http: tinyurl.com utrudnia  Wynikiem splotu historycznych okoliczności jest bezprawie i bezkarność żydokomunistycznych elit w Rzeczypospolitej Polskiej. teksty

  reakcja dodano: 27 sekund temu

  Tusk steruje śledtwem w sprawie spowodowania katastrofy samolotowej nad Smoleńskiem i śmierci 96 ludzi.

   Premier Tusk ingeruje w działalność niezależnej prokuratury w Polsce występując w obronie winnego/ winnych spowodowania katastrofy samolotowej w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 oraz śmierci 96 ludzi i narzucając sposób prowadzenia śledztwa.

  Mataczenie przez Premera RP i rozmywanie odpowiedzialności za zbrodnię smoleńską, bo tak klasyfikowane jest przestępstwo w sprawie, w której na razie jako świadek, a nie jako główny i jedyny żyjący podejrzany przesłuchany został Jarosław Kaczyński, jest pospolitym utrudnianiem śledztwa i Donald Tusk winien być przesłuchany oraz pouczony w tej sprawie.

  - Przyczyną praktycznie każdej katastrofy lotniczej nie jest jeden wypadek czy jeden człowiek, ale splot okoliczności - mówił Tusk. http://tinyurl.com/utrudnia


  Wynikiem splotu historycznych okoliczności jest bezprawie i bezkarność żydokomunistycznych elit w Rzeczypospolitej Polskiej.

  Dodaj komentarz Link
  środa, 22 grudnia 2010
  powiesili cygana, bo żyd się przeleciał
  Sowa Magazyn Europejski
  Sowa Magazyn Europejski Polskie Koleje Państwowe dopłacają do prywatnej gazety Michnika i młodego Michała Tuska, żeby stary Tusk miał za co sprywatyzować głupiego bankruta PKP, a wiceministra Engelharda od infrastruktury, co załatwił Tuskom ten odjazd, zwolnili wczoraj, bo się wydało!
  wiadomosci.onet.pl
  Syn premiera, Michał Tusk, na początku grudnia wziął udział w światowym kongresie na temat kolei dużych prędkości, który odbył się w Chinach. W...  kilka sekund temu ·
  wtorek, 07 grudnia 2010
  Czy dla Polski było by lepiej, gdyby Tusk zajął się ratowaniem jena, a nie rubla?
  Nasza Czeladź
  Nasza Czeladź Czyżby premier Polski Donald Tusk był aż tak przebiegły, jak pani kanclerz Merkel i nie chciał się zgodzić na to, żeby na ratowaniu gospodarki zniszczonych państw strefy euro miały zarabiać te właśnie zniszczone kraje - przelewając z pustego w próżne - a nie tylko i wyłącznie banki niemieckie, które doprowadziły te państwa do ruiny?
  biznes.onet.pl
  Czyżby Tusk chciał takiego udziału w eurobligacjach dla Polski, z jakiego skorzystał Kwaśniewski przy prywatyzacji Banku Sląskiego a reszta nomenklatura z Magdalenki gdzie indziej? A może tylko robi za słupa dla rubla?  kilka sekund temu 
  czwartek, 11 listopada 2010
  Tusk obiecał w USA restytucję mienia żydowskiego Jewish Claims Conference. Holocaust, milionowe oszustwa

  W USA aresztowano 17  żydowskich imigrantów z byłego Związku Sowieckiego, którzy skasowali na sfałszowane papiery ok. 42 mln dolarów odszkodowania od rządu Niemiec, za rzekome prześladowanie nie istniejących nigdy w rzeczywistości, żydowskich ofiar. Zamieszana od 16 lat w kryminalny proceder fundacja żydowska Jewish Claims Conference  tłumaczy, że to tylko 1 proc. wszystkich odszkodowań, które załatwiała w tym czasie.  http://ligon.blox.pl/2010/11/Pieniadze-byly-to-sie-bralo-Jak-bezpanskie-dobro-1.html


  04:54     
   
  sowa

  Tusk obiecał w USA restytucję mienia żydowskiego
  Podczas spotkania z przedstawicielami organizacji żydowskich w USA w poniedziałek w Nowym Jorku premier Donald Tusk obiecał rozwiązanie jeszcze w tym roku ciągnącego się od lat problemu restytucji prywatnego mienia żydowskiego w Polsce - podali uczestnicy spotkania. Informację potwierdził szef gabinetu politycznego premiera Sławomir ... 
   
  W spotkaniu, które odbyło się w konsulacie generalnym RP w Nowym Jorku, uczestniczyli także przedstawiciele innych najważniejszych organizacji żydowskich, jak Komitet Żydów Amerykańskich (AJC), Jewish Claims Conference (Konferencja ds. Roszczeń Żydowskich) oraz żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL).
  niedziela, 19 września 2010
  MILIARD złotych wydał rząd Tuska w 2009 r. na szemrane geszefty kolesiów, a Kaczynski sprawia wrażenie niepoczytalnego
  Dywersję polityczną wobec legalnego rządu Białorusi rząd RP premiera Tuska zaksięgował fałszywie jako POMOC ROZWOJOWA w ramach Partnerstwa Wschodniego i wydał na samą tylko antybiałoruską szczekaczkę radiową w Białymstoku 24 mln zł w 2009 roku.
   
  W sumie MILIARD złotych wydał rząd Tuska w 2009 r. na szemrane geszefty kolesiów realizowane za wschodnią granicą RP, a opozycja nie ma zastrzeżeń, bo Kaczyński sprawia wrażenie niepoczytalnego, żeby uniknąć współodpowiedzialności karnej za podjętą przez brata Lecha Kaczyńskiego decyzję o lądowaniu w Smoleńsku, mimo braku do tego warunków.
   
  Zaproś znajomych do grupy

  Polska przeznaczyła ponad miliard złotych na pomoc rozwojową w 2009 roku. Największe wsparcie otrzymał od nas Afganistan oraz kraje Partnerstwa... 7 minut(y) temu
  sobota, 08 maja 2010
  Sowa Magazyn Europejski

  Sowa Magazyn Europejski

  Katastrofa w Smoleńsku to ZADYMA, która miała odciągnąć uwagę Polaków od ZDRADY interesów narodowych Polski przez rząd Donalda Tuska, który oddał w ręce żydow amerykańskich złoża gazu łupkowego w Polsce.

  www.rp.pl
  Wciąż nie wiemy, na jakiej podstawie prawnej prowadzone jest badanie przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem. Komentuje Marek Domagalski (Rz")
  W ciągu ostatnich dwóch lat minister środowiska wydał 58 koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce. Poszukują go głównie firmy amerykańskie, w tym największe tj. Exxon Mobil, Maraton, Chevron, ConocoPhillips.

  "Firmy amerykańskie przyszły do Polski na podstawie badań geologicznych, jakie zostały wcześniej wykonane w Polsce; nie przyszli na zupełnie dziewiczy teren" - wyjaśnił ekspert. Dodał, że nie znały jednak wielkości zasobów gazu. "Firmy amerykańskie zajęły się poszukiwaniem gazu łupkowego w Polsce, bo stwierdziły, że jeśli znalazły ten gaz u siebie w podobnej budowie geologicznej, to czemu nie szukać gdzie indziej" - powiedział Kiersnowski.

  Przyznał, że polskie firmy przespały boom łupkowy, ale zastrzegł, że nie mieliśmy żadnych doświadczeń w zakresie gazu niekonwencjonalnego. "Polskie firmy: PGNiG, Orlen, Petrobaltic nie miały w planach poszukiwań złóż niekonwencjonalnych (...)

  http://biznes.onet.pl/pig-w-polsce-moze-byc-ok-150-mld-m-szesc-gazu-lupk,18567,3221399,1,news-detal

  czwartek, 29 kwietnia 2010
  sprawa gazu łupkowego jest kluczowa dla zrozumienia tego co się ostatnio dzieje w Polsce.

  Lukasz B:
  Inicjatywa chwalebna. Niestety moze odniesc wrecz przeciwny od zamierzonego skutek, gdyz wniosek jest beznadziejnej jakosci pod wzgledem prawnym, nie ma wskazanych podstaw materialnych k.k. (z rozdzialu XVII K.K.), konstytucji ani innych ustaw, rozporzadzen i regulaminow regulujacych stosowne obowiazki osob oskarzonych we wniosku ani zrecznego prawniczo uzasadnienia. Tak ciezkie gatunkowo wnioski z zarzutami zawsze przed zlozeniem powinny zostac skonsultowane i zredagowane z kompetentnym prawnikiem - by w ogole zostaly potraktowane powaznie, tym bardziej w kontekscie zaniklej wrecz aktywnosci konstytucyjnej Trybunalu Stanu. Niestety w tym wypadku juz na pierwszy rzut oka widac, ze zaden prawnik (konstytucjonalista, karnista) nawet nie spojrzal na projekt pisma, wiec mozna je uratowac tj. skutecznie podeprzec jedynie innym (fachowym) wnioskiem zlozonym przez odpowiednia liczbe zainteresowanych parlamentarzystow.
  No Rating
  arc:
  @maciej: popieram! sprawa gazu lupkowego jest kluczowa dla zrozumienia tego co sie ostatnio dzieje w Polsce.


    ---Ursprüngliche Nachricht---
  Von:
  An: "Jerzy Kowalski"
  Betreff: co tam jest ciekawego? Re:
  Datum: 29. Apr 2010 13:50


   dlaczego nie do grupy?
  co tam jest ciekawego?
  pozdr. sk

  "Jerzy Kowalski" <mailto:jerzy.kowalski@piph.pl> schrieb:
  > Witaj sowa-frankfurt!
  >
  > http://www.globalnaswiadomosc.com/wniosekdots.htm
  >
  > --
  > Pozdrowienia,
  >
  >
  >

  sobota, 10 kwietnia 2010
  Stany Zjednoczone przejęły od Tuska kontrolę nad złożami energetycznymi w Polsce.
  Sowa Magazyn Europejski

  Sowa Magazyn Europejski Stany Zjednoczone przejęły od Tuska kontrolę nad złożami energetycznymi w Polsce.

  Amerykanie uzyskali w Ministerstwie Środowiska koncesję na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż w Polsce.

  HUGE (Hydrogen Oriented Underground Coal Gasification for Europe) to rozpoczęte już w kopalni "Barbara" w Mikołowie podziemne zgazowanie ...węgla metodą amerykańską, której pierwsze próby podejmowano już za Gierka, przed 40-tu laty w Będzinie. http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,7752423,Zgazuja_wegiel__Moze_to_zmienic_oblicze_gornictwa.html
  biznes.onet.pl
  Tutaj nie tyle zawiodła polityka polska, ile raczej europejska - a konkretnie brak wspólnej polityki energetycznej - mówi Janusz Steinhoff, wicepremier i minister gospodarki w rządzie Jerzego
  wtorek, 24 listopada 2009
  Mirosław Orzechowski: czas hańby! Po powrocie z Brukseli premier Tusk degraduje rolę Prezydenta RP
  Nasza Czeladź Nasza Czeladź - Jesień roku 2009 może być uznana przez pokolenia Polaków za czas hańby. Kiedy w Brukseli ogłaszane jest premierowi Rządu Polskiego nazwisko prezydenta UE i szefa MSZ UE – on nie protestuje w imieniu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej ale milczy, a po powrocie do Polski ogłasza zapowiedź degradacji roli Prezydenta Rzeczypospolitej - pisze Mirosław Orzechowski.
  Źródło: wiadomosci.onet.pl
  - Po podpisaniu traktatu lizbońskiego przez Lecha Kaczyńskiego i Vaclava Klausa, rzeczywiste siły Unii Europejskiej, tajnymi nominacjami urzeczywistniają prawno-polityczny fakt istnienia kontynentalnego państwa europejskiego. ...
  Wczoraj o 10:42 · ·  Udostępnij
  Nasza Czeladź Nasza Czeladź Champagne RUINART
  Źródło: s530.photobucket.com
  Champagne RUINART
  Wczoraj o 09:17 · · Udostępnij
  sobota, 14 listopada 2009
  Kto ma w ręku Państwową Komisję Wyborczą ma w d(.)upie sondaże: Wiwat Masoneria, Wiwat Wszystkie Stany!
  Blog Adama Kuzia

  14 listopada 2009
  Co by tu jeszcze spieprzyć

  (;-) sondaże wskazują na zwycięstwo Donalda Tuska w wyborach prezydenckich. Dla ludzi próbujących zastosować racjonalne kryteria do tego co się dzieje w Polsce to zagadka niepojęta rozumem. Tymczasem mamy tu do czynienia z banalnym zjawiskiem psychologicznym opisanym przez Roberta Cialdiniego. Amerykański uczony badał  sytuacje  w  których ludzie uwierzywszy w coś kurczowo się tej wiary trzymają nawet gdy oczywiste jest, że zostali oszukani.  Przyznanie  się bowiem do błędu oznaczałoby, że we własnych oczach staną się idiotami choć to żaden wstyd i nie rzuca się w oczy. W Polsce wielu zwłaszcza młodych wzięło za dobrą  monetę    brednie  Tuska o drugiej Irlandii. Teraz za nic nie przyznają się sami przed sobą, że zostali haniebnie zrobieni w bambuko. Oni przecież nie mogli się mylić w przeciwieństwie od reszty nieoświeconego społeczeństwa.

  Inną przyczyną wysokiej pozycji Słońca Peru w sondażach prezydenckich jest całkowity brak konkurencji gdyż trudno za takową uznać Pięknego Cimo czy starego agenta PRLowskiego wywiadu. Żadnych szans w starciu z Tuskiem nie ma także Lech Kaczyński, który z podziwu godną konsekwencją zraził do siebie swój najbardziej zagorzały elektorat (...)

  http://adamkuz.blog.onet.pl/Co-by-tu-jeszcze-spieprzyc,2,ID394444074,n

  Karol Cebula
  http://www.strzelecopolski.pl/redakcja

  (...) Kaczyńskim słupki popularności poleciały po wakacjach w dół, więc zaczęli ostry bój o publiczne przetrwanie. Jeden może się przecież pożegnać z prezydenturą na kolejną kadencję. Partia drugiego może zakończyć żywot tak jak niegdyś AWS, o którym dziś nie pamiętają nawet najzagorzalsi zwolennicy. W wyniku rozróby spadają też notowania Tuska. W wyborach może pojawić się ktoś trzeci i zmieść całe to skłócone towarzystwo. Co więc im pozostało? Wojna, w którą chcą wciągnąć i tak już podzielone społeczeństwo. Gdyby tłukli się miedzy sobą, można by tylko czekać, aż z bitewnego pola zostaną zniesione zwłoki. Ale ci rzekomo odpowiedzialni mężowie stanu szykują się do długiego zwarcia, nie zważając, że ludzie mają już od dawna wszystkiego dość, czemu dają wyraz poprzez coraz niższą frekwencję w kolejnych wyborach(...).

  http://www.strzelecopolski.pl/panie-tusk-panowie-kaczynscy-wyrznijcie-sie-sami

  piątek, 31 lipca 2009
  Wnukowie Wehrmachtu prowadzą Polskę na zatracenie


  dziadek Tuska, żyd DAWIDOWSKI był freiwillig / na ochotnika w Wehrmachcie i nie
  dezerterował/ nie stchórzył, nie zdradził Hitlera, na którego przysięgał,
  składał EID.
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,904,98477244,98501653,dziadek_Tuska_zyd_Dawidowski_byl_freiwillig.html

  poniedziałek, 27 kwietnia 2009
  Tusk dostanie 21 miliardów dolarów, żeby nie było antysemityzmu MFW do żydów utrzymujących się z trzymania władzy w Polsce...


  Na ile procent dostanie Tusk blisko 21 miliardów dolarów od żyda MFW i kto to będzie spłacał, jak Polski już nie będzie i wprowadzą euro, a w czerwcu wybory do Parlamentu EU? A jakie będą z tego prowizje i dla kogo? Bo chodzi o to, żeby nie było ksenofobii i antysemityzmu Zachodu w stosunku do żydów utrzymujących się z trzymania władzy w Polsce...
  Źródło:
  http://ft.onet.pl
  Dodano:
  27-04-2009

  Tagi:
  polska kredyt Tusk żydokomuna złodzieje hołota MFW bandyci zadłużenie
  Ocena:
  Ocena Ocena Ocena Ocena Ocena

  http://elefanta.pl/bookmark.action?bookmarkId=10340736

  środa, 15 kwietnia 2009
  Rząd Tuska spłaci kredyty hipoteczne żydokomunie, która pobudowała się kosztem Narodu Polskiego.

  Osoba, która straci pracę w rządzie, samorządzie, lub administracji będzie mogła otrzymać w tym roku ponad 1750 zł miesięcznie na spłatę kredytu hipotecznego i z tytułu zasiłku dla bezrobotnych. W przyszłym roku kwota ta wyniesie 1917 zł. Tak wynika z projektu ustawy...

  Rząd Tuska spłaci kredyty hipoteczne żydokomunie, która pobudowała się kosztem Narodu Polskiego.

  Kategoria:
  Źródło:
  http://praca.gazetaprawna.pl
  Dodano:
  15-04-2009
  Tagi:
  hipoteka Tusk żydokomuna złodzieje banda hołota mafia lumpenproletariat
  Ocena:
  Ocena Ocena Ocena Ocena Ocena


  http://elefanta.pl/bookmark.action?bookmarkId=10337707

  wtorek, 03 lutego 2009
  Kolejny cud Tuska: dopłacamy do Unii

   

  Nie dość, że urzędnicy z nadania PO–PSL pozyskali ze środków unijnych o 20 mld zł mniej, niż zakładał budżet, to jeszcze w ciągu ostatnich pięciu miesięcy Polacy dopłacili do Unii Europejskiej ponad 1,5 mld zł! Tak tragicznej sytuacji nie było nawet za rządów SLD, kiedy to zdołaliśmy pozyskać jedynie 16 proc. dostępnych środków unijnych
  Źródło:
  http://wiadomosci.wp.pl
  Dodano:
  03-02-2009

  Tagi:
  polska skladka UE Tusk srodki unijne
  Ocena:
  Ocena Ocena Ocena Ocena Ocena
    Poleć

    sowa

  http://elefanta.pl/bookmark.action?bookmarkId=10323462

  Kolejny cud Tuska: dopłacamy do Unii 2009-02-03 (16:00)

  W wyniku nieudolności rządu Donalda Tuska spełniają się najgorsze przepowiednie eurosceptyków. Nie dość, że urzędnicy z nadania PO–PSL pozyskali ze środków unijnych o 20 mld zł mniej, niż zakładał budżet, to jeszcze w ciągu ostatnich pięciu miesięcy Polacy dopłacili do Unii Europejskiej ponad 1,5 mld zł!

  Tak tragicznej sytuacji nie było nawet za rządów SLD, kiedy to zdołaliśmy pozyskać jedynie 16 proc. dostępnych środków unijnych. Należy przy tym pamiętać, że urzędnicy Leszka Millera i Marka Belki mogli tłumaczyć swoje słabe wyniki brakiem doświadczenia w rozmowach z instytucjami UE, a także znikomą aktywnością polskich obywateli i firm, niepotrafiących wtedy jeszcze występować o unijne fundusze.

  Dziś – płacąc miesięcznie kilkaset milionów euro składki członkowskiej nie dostajemy od Unii prawie nic. W czasie ogarniającego Polskę kryzysu może okazać się to dla naszej gospodarki zabójcze.

  Jak marnować pieniądze

  Doszło do tego, że rząd Donalda Tuska upomniany został parę dni temu przez... Komisję Europejską. Eurokraci zganili nas za słabe wykorzystanie europejskich pieniędzy i brak pomysłów na przyspieszenie rozdziału tych środków. Z czego dokładnie wynikła ta krytyka? Jak wynika z szacunkowych danych o wykonaniu budżetu za 2008 r. – zamiast planowanych 35,3 mld zł, które miały zostać przetransferowane z kasy unijnej do Polski, udało nam się pozyskać jedynie 15,1 mld. Zrealizowano więc zaledwie 43 proc. zakładanych dochodów ze środków unijnych!

  Ta statystyka jest jeszcze bardziej przerażająca, gdy zagłębimy się w szczegóły. Aż 15 z 20 mld zł, których zabrakło w budżecie państwa, pochodzić miało z funduszy strukturalnych. Są to ogromne kwoty, przeznaczone przez UE na modernizację naszej gospodarki i infrastruktury; rozdziela się je w ramach gigantycznych programów, m.in. Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Co ważne: w pozyskiwaniu środków z tych funduszy wcale nie przeszkadza dekoniunktura gospodarcza (przyznała to sama Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego), lecz skomplikowane przepisy i nieudolność urzędników. W tej ostatniej kwestii rząd PO–PSL radzi sobie zdecydowanie najgorzej.

  Dowód? „GP” dotarła do najnowszych statystyk (z 30 I 2009 r.) dotyczących wdrażania funduszy strukturalnych na lata 2007–2013. Chodzi przede wszystkim o tzw. programy operacyjne, dzięki którym poziom życia Polaków ma zbliżyć się do standardów zachodnioeuropejskich. I tak: w ramach programu Infrastruktura i Środowisko, który umożliwia pozyskanie aż 124 mld zł, podpisaliśmy po dwóch latach zaledwie trzy (!) umowy o dofinansowanie. Ich wartość wynosi – uwaga – tylko 139 mln zł. W ramach programu Rozwój Europy Wschodniej (do pozyskania 10,2 mld zł) podpisaliśmy ledwie jedenaście umów wartych 459 mln zł, w ramach Innowacyjnej Gospodarki (budżet: 40 mld zł) – otrzymamy środki rzędu 4 mld zł. Wartość umów programu Kapitał Ludzki (50 mld zł) wyniosła zaś 6 mld zł.

  Polacy zrzucają się na Unię

  Indolencja aparatu urzędniczego odpowiedzialnego za pozyskiwanie i rozdział funduszy unijnych spowodowała jednak nie tylko 20-miliardową „dziurę” w budżecie. Z wyliczeń, jakich dokonaliśmy na podstawie oficjalnych danych Ministerstwa Finansów, wynika jednoznacznie, że w ciągu ostatnich pięciu miesięcy polscy podatnicy dopłacili netto do UE przynajmniej 1,5 mld zł! To bezprecedensowy przypadek w historii naszego członkostwa w tej organizacji.

  Statystyki kształtują się następująco:
  * wrzesień 2008 r.: środki pozyskane z Unii (Fundusz Spójności, fundusze strukturalne, dochody Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, dochody Agencji Rynku Rolnego): 133,8 mln euro; składka członkowska: 186,4 mln euro; saldo przepływów finansowych Polska–UE było więc ujemne i wyniosło minus 52,6 mln euro;
  * październik 2008 r.: środki pozyskane z Unii: 287,2 mln euro; składka członkowska: 460,8 mln euro; saldo przepływów finansowych Polska–UE: minus 173,6 mln euro;
  * listopad 2008 r.: środki pozyskane z Unii: 283,6 mln euro; składka członkowska: 278,8 mln euro; saldo przepływów finansowych Polska–UE: plus 4,8 mln euro;
  * grudzień 2008 r.: środki pozyskane z Unii: 315 mln euro; składka członkowska: 425,7 mln euro; saldo przepływów finansowych Polska–UE: minus 110,7 mln euro.

  Podsumowując, w ciągu ostatnich czterech miesięcy 2008 r. straciliśmy na członkostwie w UE około 332,1 mln euro, co daje gigantyczną kwotę 1,5 mld zł. (...)

  Król Donald Szczodry


  (...) Całkiem możliwe, bo ostatnie pół roku działalności obu polityków to istny festiwal finansowej beztroski i międzynarodowego „szpanu”. Najpierw zlekceważono ogólnoświatowy kryzys ekonomiczny i wydrwiono tych, którzy dostrzegali w Polsce jego pierwsze objawy: zwolnienia grupowe oraz znaczące zmniejszenie nakładów na inwestycje. Choć już we wrześniu 2008 r. wpływy do budżetu były niższe o 5 mld zł, niż zakładano – a więc Ministerstwo Finansów musiało doskonale zdawać sobie sprawę z nadchodzącej zapaści – Polacy nadal karmieni byli propagandą sukcesu.

  Nastąpiła seria efektownych pożyczek krajom od nas bogatszym. W listopadzie 2008 r. jako państwo, któremu rzekomo nie groził kryzys (a PKB na jedną osobę wynosi 17,8 tys. dol.), pożyczyliśmy 200 mln dol. pogrążonej w recesji Islandii (gdzie PKB per capita to 42,6 tys. dol.). Rzecznik Ministerstwa Finansów Magdalena Kobos tłumaczyła wówczas, że „Polskę stać na taki gest, bo nasze finanse mają solidne podstawy”. Dwa miesiące później postanowiliśmy udzielić pomocy Łotyszom (PKB na osobę: 18,5 tys. dol.), pożyczając im 100 mln euro. W tym czasie wydaliśmy lekką ręką ponad 90 mln zł na konferencję klimatyczną w Poznaniu, a szef Kancelarii Premiera Sławomir Nowak zapowiedział, że w 20. rocznicę „okrągłego stołu” rząd zafunduje Polakom „koncert, jakiego w Polsce jeszcze nie było” (na kosztującej kilkadziesiąt milionów złotych imprezie wystąpić mają światowe gwiazdy, m.in. Elton John, Tina Turner i Beyonce) (...).

  Grzegorz Wierzchołowski
    (Gazeta Polska)

  http://wiadomosci.wp.pl/drukuj.html?wid=10813058

   
  Magdalenka
   
  1 , 2